
Pronar już trzeci raz z rzędu zamelduje się w Monachium na międzynarodowych targach ochrony środowiska IFAT. Podobnie jak podczas poprzednich edycji, teraz też nie zabraknie tutaj premier znad Narwi. Wszystkie pojawią się w hali B4 na stoisku 405/504.
Absolutną nowością będzie mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy PRONAR MRW 1.300. To pierwsza wersja jednowałowa w szerokiej serii MRW. Rozdrabniacz znajdzie zastosowanie przy produkcji kompostu, rozdrabnianiu zielonych odpadów organicznych, drewnianych, biomasy, papieru, tworzyw sztucznych, plastików, folii czy drobnego złomu. W zależności od przeznaczenia maszyna może zostać odpowiednio skonfigurowana dzięki dostępności różnych sit i przeciwnoży. Dużą zaletą MRW 1.300 jest podwozie kołowe oparte na osiach, które pozwalają na ciągniecie maszyny z prędkością do 100 km/h.
Prace nad rozdrabniaczem prowadziła wykwalifikowana kadra inżynierska Pronaru przy współpracy firmowego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Opracowana konstrukcja spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, jest wydajna i przyjazna środowisku dzięki zastosowaniu ekologicznych silników spalinowych. Dodatkowym atutem podnoszącym komfort pracy operatora i bezpieczeństwo są udogodnienia takie jak układ centralnego smarowania zapewniający dobrą kondycję smarną najważniejszych punktów maszyny, system automatycznego oczyszczania chłodnic umożliwiający pracę w środowisku dużego zapylenia czy kontroler bezprzewodowego sterowania do regulowania parametrów pracy silnika.
Druga premiera to pierwszy międzynarodowy pokaz przerzucarki kompostu PRONAR MBA 4512g. Maszyna autorstwa inżynierów Pronaru jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży usług recyklingowych. MBA 4512g to wysokowydajna konstrukcja wyposażona w wał o średnicy 1,2 m, który pracuje z prędkością do 220 obr./min. Dzięki temu możliwe jest przerzucenie nawet 3 tys. m3 masy w ciągu godziny.
Przerzucarkę zaprojektowano z myślą o pracy w trudnym terenie. Dlatego też maszyna porusza się na podwoziu gąsienicowym. Jej maksymalna prędkość to 4 km/h. Zamontowany w przerzucarce mechanizm hydrauliczny pozwala na podniesienie maszyny (wraz z wałem roboczym) o 35 cm. Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch joysticków oraz dużego (przekątna – 10,4 cala) wyświetlacza dotykowego.
Na stoisku Pronaru podczas targów IFAT pojawi się też mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy MRW 2.85 w wersji gąsienicowej To znana i ceniona przez klientów konstrukcja, która ułatwia wstępne przetwarzanie wszelkiego rodzaju materiałów: odpadów komunalnych i budowlanych, palet, gruzu, pozostałości wycinki drzew, korzeni czy materiałów wielkogabarytowych. Dzięki podwoziu gąsienicowemu, jest w stanie poruszać się w trudnym terenie. Maszyna posiada własny napęd, więc nie musi być zagregowana z żadnym nośnikiem.
Targi IFAT po raz kolejny zapowiadają się niezwykle interesująco dla Pronaru. Jesteśmy pewni, że i w tym roku nasze stoisko odwiedzą tysiące osób, które docenią produkt bardzo dobrej jakości i w konkurencyjnej cenie, pochodzący z Polski.
Ostatnie
- 28 Sty 2021Pronar wiceliderem niemieckiego rynku przyczep
- 22 Sty 2021Finansowanie Fabryczne
- 11 Sty 2021Rośnie zaufanie do przyczep Pronaru
- 30 Gru 2020Z USA do Narwi – nowy samolot we flocie Pronaru
- 30 Gru 2020Innowacyjne wsparcie dla szpitala w Hajnówce
- 16 Gru 2020Pronar nagrodzony za innowacyjność
- 11 Gru 2020Wspieramy młodych innowatorów
- 08 Gru 2020Pronar wyróżniony w rankingu „Wprost”
- 03 Gru 2020Pewny partner w niepewnych czasach
- 24 Lis 2020Pronar wśród „Orłów Innowacji”