Miło nam poinformować, że nowa Fabryka Kół Tarczowych w Narwi otrzymała główną nagrodę w kategorii „Inwestycja” w plebiscycie Podlaska Marka Roku 2023. Konkurs ten, to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie województwa podlaskiego, który swoją tradycją sięga 2004 roku.
Nagrodę z rąk Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – p. Stefana Krajewskiego odebrał p. Michał Korch – Kierownik Sprzedaży OEM Wydziału Kół Tarczowych PRONAR.

Nowa Fabryka Kół Tarczowych w Narwi została oficjalnie oddana do użytku 30 listopada 2023 roku. Otwarcia dokonali Prezes PRONAR – Sergiusz Martyniuk oraz Wojewoda Podlaski – Bohdan Paszkowski. Sama fabryka zajmuje powierzchnię 17000m2, wewnątrz której znajdują się dwie, identyczne linie produkcyjne, z których każda składa się z czterech maszyn profilujących. Każda z linii formuje obręcze w pełni automatycznie, wliczając w to także samoczynny pobór stali z palet. Obręcze przed profilowaniem i po spawaniu sprawdzane są za pomocą specjalnych, bardzo dokładnych czujników laserowych. Maszyny do formowania obręczy to już 8 i 9 generacja maszyn, w pełni zaprojektowanych i wykonanych przez inżynierów Pronar Wheels. Automatyzacja produkcji sięgnęła także 13-etapowej linii do malowania proszkowego z inteligentnym systemem sterowania, który samoczynnie optymalizuje czas oraz koszty produkcji. Maksymalny czas malowania każdego z detali wynosi 30 sekund, przy zachowaniu maksymalnych wymiarów detalu wynoszących 54” x 54”, oraz wagę do 700kg. Połączenie najnowocześniejszej, światowej technologii oraz myśli inżynierów Pronar Wheels pozwoli na zwiększenie wydajności produkcji kół tarczowych Pronar nawet do 2 milionów sztuk rocznie.

Z dumą przyjmujemy nagrodę w Konkursie Podlaska Marka Roku i bardzo za nią dziękujemy. Na pewno nie jest to jeszcze ukoronowanie naszej działalności, ale doping. A ten zawsze lubimy tym bardziej, iż impuls pochodzi z województwa na którym szczególnie nam zależy.

Zdjęcia – dzięki uprzejmości Biura Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – p. Stefana Krajewskiego