MIEJSCE: HAJNÓWKA, UL. BIAŁOSTOCKA 5G
DATA: 30.10.2017
GODZ.: 11.00

Z przyjemnością informujemy o otwarciu kolejnej fabryki PRONARU – tym razem w Hajnówce. Uroczystość odbędzie się dnia 30 października 2017 roku o godzinie 11.00 przy ul. Białostockiej 5G.

Wstęgę symbolizującą rozpoczęcie nowego etapu w bogatej już historii firmy przetną Prezes Zarządu PRONARU Sergiusz Martyniuk wraz z współwłaścicielami firmy oraz znakomici goście.

Fabryka w Hajnówce jest już siódmym zakładem PRONARU zlokalizowanym na Podlasiu. Nowa inwestycja to kolejne miejsca pracy w regionie oraz dodatkowy prestiż dla całego województwa. Fabryka ma łącznie powierzchnię 90 tys. metrów kwadratowych. Przy pomocy nowoczesnego parku maszynowego będą tam produkowane osie, półosie, układy jezdne i przekładnie.

Pozostałe fabryki znajdują się w Narwi (trzy zakłady), Narewce, Siemiatyczach i Strabli. Ich łączna powierzchnia to 80 boisk piłkarskich. PRONAR jest największym pracodawcą w województwie podlaskim zatrudniającym ponad 2 tys. osób, który eksportuje swoje wyroby do 60 krajów świata.

Oferta firmy to maszyny i urządzenia rolnicze, komunalne, recyklingowe, a także elementy pneumatyki i hydrauliki, profile burtowe, osie, układy jezdne i przekładnie.

PRONAR to także jeden z największych na świecie producentów kół do maszyn rolniczych, posiadający własne Centrum Badawczo Rozwojowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, wykorzystywany do badania i testowania produkowanych elementów i maszyn.