Pronar uruchomił w Siemiatyczach (woj. podlaskie) strefę pokazów dynamicznych, zwaną również poligonem testowym maszyn recyklingowych. Premierowe prezentacje odbyły się w obecności uczestników 58. zjazdu Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, które miało miejsce w dn. 15-17 września w Janowie Podlaskim. Kilkudziesięciu z należących do tego zrzeszenia menedżerów, pracowników i ekspertów z branży odpadowej przybyło do Siemiatycz podczas trzeciego dnia wydarzenia.
Strefa jest kolejnym przedsięwzięciem umacniającym pozycję firmy jako krajowego lidera i globalnego gracza na rynku maszyn recyklingowych. Jednym z impulsów dla tej inwestycji były branżowe sygnały z branży świadczące o chęci naocznego zapoznania się z pracą maszyn. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dotychczasowe pokazy działania poszczególnych rozwiązań w przedsiębiorstwach zainteresowanych ich zakupem.
Poligon testowy znajduje się obok Centrum Wystawowego i fabryki Pronaru. Wszyscy zainteresowani zagospodarowaniem odpadów mogą przekonać się tam o skuteczności zastosowanych w maszynach Pronaru rozwiązań technicznych. Obserwując poszczególne etapy obróbki i segregacji odpadów oraz transportu wyodrębnionych z nich materiałów można ocenić efektywność sprzętu i sprawdzić, czy jest on w stanie sprostać wyzwaniom, które będą przed nim stawiane.
Poligon testowy jest zlokalizowany na ponad 2-ha utwardzonej betonowej nawierzchni. Ustawione są na niej zarówno pojedyncze maszyny Pronaru, jak też ich różne konfiguracje, tworzące mobilne linie technologiczne do przetwarzania konkretnych rodzajów odpadów.
Mobilne rozdrabniacze wolno- i szybkoobrotowe oraz przesiewacze bębnowe można zobaczyć w pracy np. z betonowym gruzem, odpadami drewnianymi oraz wielkogabarytowymi czy też oponami. Uzyskane dzięki działaniu tych maszyn frakcje mogą być hałdowane za pomocą mobilnych przenośników taśmowych lub trafiać do kontenerów transportowanych następnie przyczepami hakowymi Pronaru, których pracę także można obserwować na siemiatyckim poligonie. W dalszej kolejności goście mogą też obejrzeć działanie mobilnej przerzucarki kompostu MBA 4512g, pozwalającej kontrolować poszczególne etapy dojrzewania tego ekologicznego nawozu, dzięki czemu uzyskujemy kompost wysokiej jakości.
Na poligonie testowym będą też przeprowadzane szkolenia z obsługi i eksploatacji maszyn. Miejsce to staje się także bardzo efektywnym narzędziem promocji, gdyż umożliwia Pronarowi prezentację pełnej oferty maszyn recyklingowych. W przeciwieństwie do imprez targowych, gdzie czas zwiedzania i przestrzeń wystawiennicza są ściśle limitowane, strefa pokazów dynamicznych w Siemiatyczach zapewnia gościom możliwość spokojnego, nieograniczonego w czasie zapoznania się z całą ekspozycją. Ma to duże znaczenie, gdyż zakup maszyn recyklingowych często wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi, dlatego nabywcy powinni mieć pełne przekonanie, że dana maszyna (lub zestaw maszyn) dokładnie spełni oczekiwania.
Położenie poligonu testowego obok fabryki pozwala zapoznać się także z produkcją maszyn recyklingowych Pronaru, gdyż wytwarzane są one właśnie w fabryce w Siemiatyczach. Pronar zaprasza również do odwiedzania swoich pozostałych fabryk, w których powstają m.in. komponenty maszyn: od elementów pneumatyki i hydrauliki, przez osie i układy jezdne (także gąsienicowe) aż po cenione na całym świecie koła tarczowe. Goście chętnie korzystają z tej możliwości, a stale rozbudowywana flota lotnicza Pronaru pozwala dotrzeć zainteresowanym na miejsce pokazów w najszybszy i najbardziej komfortowy sposób, czyli drogą powietrzną.
Ostatnie
- 25 paź 2024Gala wręczenia odznaczeń resortowych w Centrum Wystawowym PRONAR
- 01 paź 2024Otwarcie stacjonarnego sklepu z częściami zamiennymi PRONAR
- 22 sie 2024Sklep internetowy Pronar Wheels
- 29 maj 2024Pronar i Wojskowa Akademia Techniczna łączą siły na rzecz innowacji
- 27 maj 2024Prestiżowe wyróżnienie Polskiej Rady Biznesu dla Prezesa PRONAR