Nasza firma została wyróżniona tytułem „Innowacyjnej Firmy” przez kapitułę Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego”. Ogłoszenie wyników VXIII edycji tego rankingu miało miejsce w środę (15.12) w Auli Uniwersytetu w Białymstoku. Jego ideą jest wyłonienie największych i najszybciej rozwijających się firm z województwa podlaskiego.

– Inwestycje są faktycznie w DNA firmy Pronar i odnoszą się one naprawdę do produktu: do sposobu jego wytwarzania, ale także do koncepcji jego dystrybucji i sprzedaży – podkreślał Radosław Bielecki, dyrektor ds. eksportu maszyn recyklingowych, który odebrał wyróżnienie w imieniu firmy.

Kapituła plebiscytu zdecydowała o wyróżnieniu naszej firmy w dowód uznania za jej wieloletnią politykę w zakresie działań badawczo-rozwojowych, w które ona nieustannie inwestycje. Firma posiada własne Centrum Badawczo-Rozwojowe w Narwi, gdzie zatrudnia naukowców reprezentujących różne dziedziny. Współpracuje również z ekspertami zatrudnionymi w licznych uczelniach i ośrodkach badawczych.

Podczas gali wręczono też wyróżnienia w pozostałych kategoriach: Lider Odpowiedzialnego Rozwoju, Awans Roku, Debiut Roku, Firma Roku i Menadżera Roku. Łącznie na galę zaproszono – zgodnie z nazwą – stu przedsiębiorców z regionu, którzy osiągnęli największy przychód w sektorach dużych, małych oraz średnich przedsiębiorstw.