15 września w Mielniku (woj. podlaskie) odbył się Ultramaraton Nadbużański, którego Pronar był sponsorem. Na linii startu stanęło ponad 600 osób z całej Polski. Wśród nich reprezentanci Pronaru, którzy do domu wrócili z pucharami.

Organizatorzy przewidzieli trzy dystanse: 50 km, 30 km i 15 km. Swoje umiejętności mogły sprawdzić też dzieci. Dla nich przygotowano kilkusetmetrowe trasy.

Pierwsze miejsce na najdłuższym z dystansów zajął zawodnik z czasem 3:27:46. W konkurencji na 30 kilometrów zwyciężył biegacz, który zameldował się na mecie z czasem 2:13:06. W biegu na 15 km zwyciężył przedstawiciel Pronaru – Andrzej Leończuk. Przebiegnięcie tego dystansu zajęło mu nieco ponad 51 minut. Tym samym zdeklasował rywali. Drugie miejsce to bowiem wynik aż o 11 minut gorszy. Dziewiąta lokata w tym biegu to wynik Eugeniusza Leończuka – kierownika Fabrycznego Punktu Sprzedaży w Wasilkowie. Zgodnie z regulaminem, zajął on trzecie miejsce wśród zawodników w wieku ponad 40 lat.

Trasy maratonu biegły malowniczymi drogami wokół Mielnika – także przy czynnej kopalni kredy. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg w przewidzianym czasie. Organizatorom gratulujemy świetnej imprezy, a biegaczom życzymy dalszych sukcesów.