Jakość i środowisko


Jesteśmy o krok przed innymi…

Właściciele od początku wiedzieli czym ma się wyróżniać PRONAR na tle konkurencji. Postawili na solidną konstrukcję, bezpieczeństwo i wysoką jakość – które gwarantują 100% zadowolenia Klienta.

System Zarządzania Jakością to kompleksowe myślenie o jakości, to właśnie Pronar:

  • kreuje jakość,
  • wdraża jakość,
  • produkuje jakość,
  • sprawdza jakość,
  • zarządza jakością
  • dzieli się jakością.

Dzięki temu przez kilkadziesiąt lat działalności nasze produkty zdobyły uznanie na rynku lokalnym, krajowym i światowym.

W odpowiedzi na wymagania globalnego rynku Pronar oprócz ISO 9001 wdrożył:

  • ISO 14001 (System Zarządzania Środowiskowego)
  • AQAP 2110 (Wymagania NATO dotyczące zapewnienia jakości w projektowaniu rozwoju i produkcji)

wprowadzając jeden Zintegrowany System Zarządzania.

Wdrażanie zaawansowanych technologicznie wyrobów wymusiło konieczność stosowania najnowszych technologii produkcji i optymalizację wszystkich procesów produkcyjnych, na których kontrola jest na pierwszym miejscu i na najwyższym światowym poziomie. W konsekwencji Pronar może pochwalić się unikatowym w skali kraju i Europy nowoczesnym sprzętem i maszynami pomiarowymi.
Doświadczenie oraz ogromna wiedza w dziedzinie testowania maszyn zrodziła pomysł na otworzenie własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego.

pronar_Polityka_ZSZ

W trosce o dobro klienta wszystkie wyroby produkowane przez firmę cechuje nie tylko funkcjonalność, niezawodność, trwałość i zgodność ze standardami regulującymi rynek, ale przede wszystkim wysoka jakość wykonania.

Sprostać stale rosnącym oczekiwaniom klientów i dostosować ofertę do tak szerokiego grona odbiorców docelowych , jednoczesne zapewniając najwyższą jakość produkowanych maszyn mogliśmy jedynie wprowadzając szereg działań.

Monitoring rozpoczyna się już na etapie projektowania wyrobu, gdzie przeprowadzane są testy wytrzymałościowe i sprawnościowe.

Kontrola odbywa się też na każdym etapie dostaw surowców i podzespołów:

 

poprzez cały proces produkcyjny,

 

kontrolę końcową (diagnostykę),

 

aż do ostatecznej dostawy do klienta.

Główny cel tego działania to gwarancja jakości, dzięki czemu Pronar jest zawsze o jeden krok przed konkurencją.